Ćwiczenia w pracy – propozycja dla odważnych

Ćwiczenia w pracy – propozycja dla odważnych

Funkcjonalne ćwiczenia biurowe z wykorzystaniem sprzętu, nie opuszczając stanowiska pracy? Tak, jest to możliwe. Jednak na wstępie warto wspomnieć o celowości takiego zachowania. Ćwiczenia pozwalają na usprawnienie pracy układu krążenia, zwiększają elastyczność mięśni i więzadeł, zapobiegają dolegliwościom bólowym kręgosłupa i działają profilaktycznie na stawy obwodowe. Jednym słowem, z ćwiczeń płyną same korzyści.

Wykorzystajmy kilka minut na ćwiczenia biurowe, wkonajmy je bez pośpiechu, z precyzją. Niech ćwiczenia w pracy staną się nawykiem, który pozwoli nam zredukować stres – będziemy dłużej skupieni, zorganizowani i zadowoleni. W czasie pracy korzystając z programów prozdrowotnych dla firm zapraszamy do zadawania pytań fizjoterapeucie, który chętnie poprowadzi szkolenia z ergonomii. Coraz częściej firmy oferują benefity dla pracowników w postaci kart do klubów sportowych oraz welness.

Dzisiaj propozycja ćwiczeń dla odważnych 🙂

„Przeciągnij się” we wszystkich kierunkach, w których zachodzi ruch kręgosłupa, pomijając te, w których pozostawał podczas wymuszonej pozycji – w górę, w bok, wypychając klatkę piersiową do przodu.

przeciagnij-sie

„Biurowa Pozycja Mędrca” Przed uprzednim zabezpieczeniem krzesła postaw na nim jedną nogę, naciskając na nią przeciwnym ramieniem. Drugą kończyną górną postaraj się sięgnąć jak najdalej wysuwając palce do przodu, skręcając ją w różnych kierunkach. Postaraj się skierować wzrok na dłoń.

biurowa-pozycja-medrca

„Biurowy przysiad” Stań tyłem do krzesła, oprzyj dłonie o krawędzi siedziska pozostając w pozycji zgięciowej; następnie przejdź do wyprostu ramion, wypychając
biodra ku górze. Pamiętaj o zabezpieczeniu fotela, stawiając go przy ścianie. Alternatywą jest to samo ćwiczenie przy biurku.

biurowy-przysiad

„Biurowa pompka” Stań przodem do biurka, opierając się na dłoniach; napinając mięśnie brzucha postaraj się wyprostować ramiona. Kontroluj miejsce napięcia mięśni – powinno znajdować się w przewadze części przedniej tułowia.

biurowa-pompka

~ Gosia

Autor: Care Solutions